Asi neexistuje človek, čo by ich nemal rád. Nadýchané, väčšinou sladučké, no nič vám nebráni pripraviť ich aj v slanej verzii, úžasne voňajúce, náladu robiace a ľudí, ktorí milujú sladké spájajúce.

Skvelé nielen v zime ale v podstate kedykoľvek počas roka.

V horúcom počasí osviežia, ak si na ne dáte kopec zmrzliny a čerstvé ovocie, na jeseň a v zime zasa ulahodia maškrtným jazýčkom a pohladia na duši. No a v každom ročnom období vyčaria ľuďom úsmev na tvári.

Čokoľvek si na ne dáte, vždy vyzerajú na tanieri pekne a štýlovo. Hovoríme o dvoch ľuďmi milovaných jedlách: gofry a wafliach.

Poviete si, veď je to to isté. Nie tak celkom. Rozdiel je síce len minimálny no predsa len je.

Poďme sa teda pozrieť v čom sa presne gofry a wafle od seba odlišujú.

Gofry

Sú rozmerom väčšie, často krát chrumkavé. Pochádzajú z Poľska, kde sa často jedávajú na raňajky alebo ako dezert. Ľudia ich zvyknú jesť pokryté čerstvým ovocím a množstvom šľahačky alebo nutelou či medom.

Wafle

Bývajú menších rozmerov, ale znova záleží na vás, ako ich preferujete a ako si ich zvyknete pripravovať doma. Pochádzajú z Belgicka ale mimoriadne populárne sú aj v USA hlavne ako raňajkové jedlo. Kým gofry sú väčšinou štvorcového či obdĺžnikového tvaru, wafle môžu byť aj okrúhle. Taktiež sú zvonka chrumkavé a keď so nich zahryznete, tak by mali byť mäkučké a vláčne ako vankúšik.

Tak a teraz keď viete aký je medzi nimi rozdiel, pozývame vás na dať si gofry u nás v Penny.

Tento víkend od 19-20.11 bude v našej kaviarničke orechové kráľovstvo. V ponuke budú rôzne špecialitky z orechov a medzi nimi samozrejme aj gofry s vynikajúcim nugatovým krémom posypané kešu orieškami.

Srdečne vás pozývame osladiť si život a víkend, ochutnať tradičné i menej tradičné orechové dobrotky a stráviť príjemné chvíľky v našej malej milej kaviarničke.

 

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.