Perníky, medovníky, kokos, arašidy, mandarínky, ananás, čokoláda či liči. Toto všetko sú ingrediencie, ktoré si väčšina Slovákov spája s predvianočným obdobím a Vianocami samotnými.

Či už je to ich chuť alebo typická krásna prenikavá teplá či exotická vôňa, tieto ingrediencie nám dokážu zlepšiť náladu a vyčarovať úsmev na tvári.

Sú nielen mimoriadne univerzálne ale aj chutné a dokonca aj zdraviu prospešné.

Pozrite sa teda spolu s nami nato, čo môžete pre svoje zdravie vďaka týmto dobrotkám urobiť.

Perník

Má veľmi špecifickú vôňu, ktorú všetci zbožňujeme. Tú mu dodáva okrem iných korenín hlavne škorica. Tá je pre zdravie mimoriadne prospešná. Okrem toho, že úžasne vonia,  reguluje hladinu cukru v krvi. Je teda vhodným doplnkom stravy pri liečbe cukrovky. A vedeli ste, že škorica telo ochladzuje? Okrem toho skvelo chutí, napríklad v takom perníkovom caffe latte alebo vo vianočnom perníkovom koláči, ktorý máte možnosť celý december vyskúšať práve u nás v Penny.

Kokos

Vonia ako tropický ostrov a okrem toho má pre naše telo nenahraditeľný význam. Zásobuje nás vápnikom a železom a dokonca dokáže bojovať s viacerými typmi rakoviny. A ešte k tomu všetkému skvelo chutí. Najlepšie vo forme ananásovo-kokosového punču z našej decembrovej ponuky.

Arašidy

Radi si ich (v prípade, že nemáme na ne alergiu) vychutnávame v mnohých podobách. Vo forme arašidového masla či pražených a solených arašidov ako snack k večernému filmu. Ale vedeli ste, že pomáhajú tráveniu, zasýtia na dlhú dobu, sú prevenciou rakoviny, obezity či cukrovky? A u nás ich uvidíte vo forme arašidového milkshaku alebo arašidového koláča s krémom mascarpone.

Ananás a mango

Chutné a šťavnaté. Krásne sa vynímajú na vianočnom stole. A tá vôňa. Patria medzi najobľúbenejšie exotické druhy ovocia vôbec. Tieto ovocné zázraky pomáhajú spaľovať tuky, vyživujú vlasy a pokožku a dokonca ananás má schopnosť pôsobiť antidepresívne. Mango zasa dokáže ochrániť pred UV lúčmi a obsahuje obrovskú škálu vitamínov a minerálov akými sú vápnik, horčík, fosfor či železo. Zoznámte sa s nimi aj vo forme mangovo- ananásového smoothie v našej kaviarničke.

Čokoláda

Áno, čokoláda vie byť aj zdravá. Hlavne taká s vysokým obsahom kakaa. Vďaka vysokému obsahu kakaa sa tmavá čokoláda vyznačuje vysokým obsahom antioxidantov a dokáže znížiť riziko srdcových ochorení až o jednu tretinu.

No a u nás vie zvýšiť úsmev na tvári o 100 percent lebo my ju máme vo forme horúcej čokolády s orieškami alebo čokoládového fondue s ovocím.

Mandarínky a pomaranče

Alebo aj ovocie, bez ktorých chuti a nezameniteľnej vône si žiaden Slovák nevie Vianoce snáď ani predstaviť. Sú plné  vitamínu C, ktorí nás chráni nielen pred nástrahami chrípky a prechladnutia ale je aj silným antioxidantom, ktorý bojuje s voľnými radikálmi. Práve čas Vianoc je pre mandarínky a pomaranče ako i iné exotické ovocie akým je už vyššie spomínaný ananás či mango top sezóna a je to práve teraz, kedy si ich môžte dopriať v tej najlepšej kvalite a cene. Alebo u nás v podobe mandarínkového punču.

Liči

Toto malé, nenápadné a čudne vyzerajúce ovocie je pôvodom z ďalekej Ázie. Podobne ako mandarínky či pomaranče je mimoriadne bohaté na vitamín C. No nielen na ten. Je taktiež zásobárňou na meď, draslík, tyamín či fosfor. My ho ponúkame v tekutej forme, presnejšie vo forme liči punču.

Ak sme Vás aspoň troška navnadili, neváhajte, príďte nás pozrieť a ochutnať niečo z nášho decembrového menu. Srdečne Vás všetkých uvidíme.

1 Comment

  1. Mr WordPress dňa 29. augusta 2014 o 12:48

    Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.