Síce je ešte len pondelok, už teraz myslíme na víkend. A nevieme sa ho dočkať. Náš aj ten váš, ak prijmete naše pozvanie. Bude sa totiž niesť v znamení znamenitej hudby.

Dovoľte nám teda v krátkosti predstaviť  hlavné hviezdy ďalšieho príjemného, letného, hudobného sobotného podvečera v Penny:

Lenka Molčányiová

22-ročná saxofonistka a zobcová flautistka, sa uz od malička venuje hudbe a ako 6-ročná začala navštevovať ZUŠ J.Kresánka v Bratislave, kde zabsolvovala hodiny zobcovej flauty, spevu, klavíru, bicích nástrojov a saxofónu.
Pravidelne sa zúčastňovala majstrovských kurzov u výnimočných profesorov a letných jazzových dielní. Odohrala nespočetné množstvo koncertov a získala najvyššie ocenenia na celoslovenských súťažiach.
V roku 2013 sa dostala na prestížne hudobné konzervatórium do Florencie kde vyštudovala bakalára v odbore zobcová flauta a mimo školy navštevovala  jazzové kurzy a hodiny saxofónu u známych talianskych hudobníkov.
Bola súčasťou viacerých renesančno-barokových zoskupení a  jazzových projektov.
V roku 2017 ukončila štúdium v talianskej Florencii a prijala ponuku hrania s jazzovým duom v Dubaji, ktoré bola pre ňu výnimočnou skúsenosťou a otvorilo jej nové možnosti. Ako jedninú ju vybrali z desiatich finalistov projektu Viva Ulica, vďaka ktorému získala povolenie hrať na uliciach Bratislavy počas celého leta 2017 a honorované vystúpenie v rámci festivalu Viva Musica.

Stanislav Počaji

Je úspešným slovenským jazzovým gitaristom ovplyvneným gospelovou hudbou a hudobníkmi ako Keith Jarrett, Pat Metheny, Tommy Emmanuel, Esbjorn Svensson či Bobby McFerrin.
Dáva prednosť hre na akustickú gitaru pre jej prirodzený dynamický zvuk a rafinované harmónie.
Pôsobí ako sólista, v rôznych duách ale je aj súčasťou svojej vlastnej kapely Aftertee. Zaujímavosťou je, že Stanislav je organizátorom podujatia: Bratislava Guitar Night, čo sú série gitarových koncertov a moderuje aj v televízii. Konkrétne hudobný program Introspektívy.

Prijmite teda naše pozvanie a strávte krásny, dlhý, letný podvečer posedením u nás a vychutnávaním si spojenia saxofónu a gitary. Garantujeme vám, že nebudete ľutovať.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.