Asi neexistuje na svete človek, ktorý by nemal rád sladkosti, dezerty, koláče či iné dobroty. Čo ak Vám povieme, že existujú aj zdravé sladkosti. Nepriberá sa z nich, super chutia, úžasne voňajú a vyzerajú. Nie neblúznime. Oni naozaj existujú. A momentálne zažívajú obrovský boom. Nielen vo svete ale aj u nás na Slovensku, v Bratislave a najmä v našej kaviarni. Tieto zázračné dobrotky sú známe pod menom raw- surové.

Zdravo, sladko a CHUTNE

Tieto živé sladkosti sú vynikajúcou alternatívou na zahnanie chuti na sladké. Keďže sa vyrábajú výhradne zo surových rastlinných surovín, sú ľahko stráviteľné. Dokážu rýchlo zasýtiť a navyše výborne chutia.

Po koláčiku takéhoto typu nebudete musieť mať žiadne výčitky svedomia. Neobsahuje múku, cukor, lepok a ani laktózu. Sú taktiež vhodné pre diabetikov a ľudí, ktorí dodržiavajú bezlepkovú diétu. Je to namä kvôli nízkemu obsahu cukru. Treba si však vybrať ten správny koláč. Ak sa však ponáhľate alebo chcete zobrať deťom či sebe niečo zdravé na prechádzku, u nás sa dá aj to. Do ponuky sme totiž zaradili skvelú novinku: Raw sušienky! Rovnako zdravé, rovnako chutné, rovnako návykové ako koláčiky.

Myšlienka raw (v preklade surovej) stravy pochádza z predpokladu, že tepelne upravené potraviny strácajú enzýmy, baktérie a iné mikroorganizmy, ktoré pomáhajú pri zažívaní. Prvýkrát sa tento pojem vyskytol vo Švajčiarsku, kde ho zaviedol doktor Maximilian Bircher-Berner vo svojom sanatóriu v Zürichu.

Týmto Vás teda pozývame ku nám do Penny vychnutnať si takúto zdravú maškrtu alebo rovno aj dve či tri:). Veď sú predsa bez výčitiek. Ponuka raw dobrôtok sa u nás neustále mení, čiže Vaše chuťové bunky a maškrtný jazýček si určite vždy prídu na svoje.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.