Mnoho ľudí sa nás pýta, čo znamená názov Penny Coffea. Prečítajte si preto niečo o nás a prečo sme sa rozhodli našu kaviarničku pomenovať práve takto.

Penny Coffea je v prvom rade rodinná kaviareň. Nájsť ju môžete v priestoroch starej radnice alebo mýtnice v blízkosti Mostu Slobody v Devínskej Novej Vsi. Je vytvorená s láskou k všednosti, jednoduchosti a pokojnému štýlu života, čo mnohí z nás toľko v dnešnej vystresovanej, rýchlej a uponáhľanej dobe hľadajú.

Náš netradičný no zároveň veľmi tradičný názov pozostáva z dvoch slov. Penny označuje názov starého bicykla- Velocipéd zostrojený približne v roku 1817 a zároveň je to platidlo, typické nielen pre dobú minulú ale aj tú súčasnú. Coffea v sebe spája dve slová. Coffee- káva a Tea- čaj, pričom druhé písmeno f v slove Coffea je otočené písmenko t. Zároveň je to aj latinské označenie kávovníka Coffea Arabica.

Celý koncept našej kaviarne sme založili na čerstvých a sezónnych surovinách. Dôkazom toho je, že každý mesiac sa naše menu mení, v závoslosti od práve sezónnych surovín. Spolupracujeme  a podporujeme malých slovenských producentov. Či už sú to vinárstva, pivovary alebo slovenské priažiarne kávy. Keď sme pri tom pive, tak to sa napríklad varí len v 10 km od nás vzdialenej Stupave.

Všetko čo robíme, robíme s láskou a úsmevom. A chceme aby ste ich u nás cítili.

Pretože Penny je miesto, kam si aj sám čas sem tam príde oddýchnuť.